sos-facebook Estetiği Takip Edin sos-twitter

Meme Dikleştirme (Mastopeksi)

Kadın memesi yerçekiminden fazlaca etkilenir. Meme dikleştirme ameliyatı, memelerinde sarkıklık hisseden doğum yapmış ya da yapmamış tüm kadınlara uygulanabilir. Askılama işlemi ile göğüs üst dolgunluğu sağlanarak yeni göğüs kontürü korunur. Meme ucu da yukarı alınarak göğsün daha dik ve doğal görünmesi sağlanır. Meme sarkmasına bağlı oluşan meme ucu büyüklüğü de bu operasyon sırasında küçültülebilir.

Memede belirgin sarkma var ise ameliyat dışında ki yöntemler sağlıklı ve kesin sonuç veremez.

Meme dikleştirme ameliyatı protez kullanılarak veya kullanmadan yapılır.

Operasyon öncesi sigarayı bırakmanız yara iyileşmesi ve genel sağlığınız açısından faydalı olacaktır. Ameliyat genel anestezi altında yapılır. 2-3 Saat sürer.

Göğüs ucundan aşağı doğru inen bir çizgiden operasyon yapılır. Bu izler saklı izlerdir ve 6 ay ila 1 yıl içerisinden belirsiz hale gelecektir.

Göğüsler ilk 3 hafta şiştir. 4. haftadan sonra şişlikler inerek şekillenmeye başlar. Tam iyileşme 6 ay ila 1 yıl kadar sürebilir.

Ameliyat sonrası dönem genellikle rahat geçer, hastalara 5-7 gün istirahat ve 6 hafta süreyle sporcu sütyeni giymeleri önerilir. 3 ay süreyle ağır sporlardan kaçınılması önerilir.

Erken dönemde memede şişlik, morumsu renk değişiklikleri ve meme başında geçici hissizlik olabilir.

Bunlar zamanla düzelir. Meme başı altında ki uzunlamasına yara izi ilk başlarda kötü görünse de 6 ay içinde düzelir.

Simetri Estetik | Merkez - Alpaslan Mah.Mustafaşimşek Bulv. Başyazıcıoğlu apt 105 Melikgazi, KAYSERİ
info@simetriestetik.com.tr  -  T: +90 352 235 44 66