sos-facebook Estetiği Takip Edin sos-twitter

Jinekomasti (Erkek Tipi Meme Büyümesi) Ameliyatı

Erkek memesinin fazla büyümesi ile kadın memesine benzer olmasına jinekomasti(meme büyümesi) denir. Özellikle yaz dönemlerinde tişört ve gömlek altından görünen kadın memesi görünümü çok rahatsız edebilmektedir.bu durum plastik cerrah tarafından kolaylıkla düzeltilebilir.aslında oldukça basit ve kolay bir işlemdir.

İlk başta hastanın memesinde ne gibi bir problem olduğu belirlenip ona göre teknikler uygulanması lazım. Ameliyat genel anestezi altında yapılır. Tam teşekküllü hastane şartlarında bu ameliyat gerçekleşir. Ortalama süresi de 1,5 – 2 saat arasındadır.

Jinekomasti ameliyatı 1 - 2 saat sürer genelde hasta aynı gün içerisinde eve dönebilecek halde olur. Ağır işler yapmazsa günlük hayata devam edebilir. Hastaya korse takılır 4-6 hafta arasında tamamen iyileşmiş olur ve yaşamına normal bir şekilde devam eder.


Klasik Yöntem ile Lazer Liposuction Yöntemi ile Yapılan Jinekomasti Ameliyatının Farkı Nedir?

Klasik liposuction yağ dokusu fazla olan jinekomastiler de önerilirken. Lazer liposuction yöntemi hem yağ dokusu fazlalığı hem meme dokusu fazlalığında daha etkilidir.


Her Jinekomasti Lazer ile Yapılabilir Mi?

Her jinekomasti lazer liposuction yöntemi ile tedavi edilebilir. Ancak meme dokusu sıkı ve yoğun ise cerrahi tedavide gerekebilir. Buna ancak muayene sırasın da karar verilebilir.


Riskleri Nelerdir?

Lazer liposuction da ile yapılan ameliyatlar da zaman zaman uyuşukluk ,karıncalanma,renk değişikliği oluşabilir. Bunlar zamanla veya doktorun önerdiği masajla düzelir.


Tekrar Oluşur Mu?

Jinekomasti dokular çıkarıldıktan sonra tekrar oluşmaz. Ancak hasta aşırı kilo alırsa belirginleşebilir.

Yorumlar   

-1 #2 Simetri Estetik 11-06-2018 09:27
Alıntılandı Muhammed:
Ben 1.90 boyundayım kilom 74 idi şuan 90 kiloyum 74 kiloykende göğüs uçlarım aynı şekilde büyük duruyordu şuanda öyle bu durumdan çok rahatsızım , Ameliyat fiyatları ne kadar , bütçeye uygun mu?

Merhabalar ,
Fiyat bilgisi verebilmek için hangi yöntemle ameliyat yapacağımızı belirlememiz gerekmekte.Dilediğiniz zaman 0 352 235 44 66 dan randevu alarak misafirimiz olabilir ve doktorlarımızdan detaylı bilgi ücretsiz olarak alabilirsiniz.
Görüşmek dileğiyle.
Alıntı
+2 #1 Muhammed 10-06-2018 22:15
Ben 1.90 boyundayım kilom 74 idi şuan 90 kiloyum 74 kiloykende göğüs uçlarım aynı şekilde büyük duruyordu şuanda öyle bu durumdan çok rahatsızım , Ameliyat fiyatları ne kadar , bütçeye uygun mu?
Alıntı

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Simetri Estetik | Merkez - Alpaslan Mah.Mustafaşimşek Bulv. Başyazıcıoğlu apt 105 Melikgazi, KAYSERİ
info@simetriestetik.com.tr  -  T: +90 352 235 44 66